در پی تخلف برخی از کارگزاری‌های وابسته به شرکت‌های بیمه‌ای، بیمه مرکزی طی نامه‌ای تذکرات لازم را به این شرکت‌ها ارائه داده است.

به گزارش انجمن خبری آرمینا، بورس داخلی کشورمان بر خلاف اقتصاد کشورمان در وضعیت به نسبت خوبی قرار دارد و این روزها با توجه به کاهش سود بانکی بسیاری از مردم نیز روی به سرمایه‌گذاری در بورس آورده‌اند.

در این میان یکی از واسطه‌های بسیار مهم میان سرمایه‌گذاران و بورس، کارگزاری‌های وابسته به نهادها و یا شرکت‌های مختلف اعم از بیمه، بانک و غیره هستند.

شرکت‌های بیمه نیز هم به منظور حضور در این عرصه به واسطه حضور در بورس و هم برای سود به نسبت ویژه‌ای که این حوزه دارد کارگزاری‌هایی را به مردم معرفی کرده‌اند که در این میان ظاهرا برخی از شرکت‌های بیمه‌ای تخلفاتی داشته‌اند و بیمه مرکزی در ارتباط با این موضوع تذکری را به برخی شرکت‌های بیمه‌ای داده است.

در نامه بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه آمده است:

به استحضار می‌رساند، حسب بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده است برخی از شرکت‌های بیمه با انعقاد تفاهم‌نامه‌های غیرمتعارف فیمابین با کارگزاران رسمی بیمه، اقدام به اعطای وظایف و اختیاراتی خارج از چارچوب‌های قانونی با آن‌ها می‌نمایند و همچنین مبالغی افزون بر میزان کارمزد قانونی متعلقه، پرداخت می‌نمایند.

از آنجا که انعقاد و اجرای اینگونه تفاهم‌نامه‌ها مغایر با قوانین و مقررات جاری می‌باشد و موجبات اختلال در سلامت بازار بیمه کشور را فراهم می‌نماید، خواهشمند است دستور فرمایید ضمن تاکید بر رعایت مراتب فوق، موضوع طی بخشنامه‌ای به کلیه‌ واحدهای ستادی، شعب و نمایندگان تابعه آن شرکت اعلام و نسخه‌ای از آن را نیز به این اداره کل ارسال نمایند.

بدیهی است، در صورت عدم رعایت مراتب فوق‌الذکر، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدامات نظارتی لازم را به عمل خواهد آورد.

به گزارش آرمینا این نامه به همه شرکت‌های بیمه‌ای ارسال شده است.